Tad, kad mēs skatāmies uz debesīm, mēs redzam skaistus mākoņus, brīvību un neaptveramas tāles ar zvaigznēm. Taču patiesībā kosmosā ir daudz atkritumu, kurus no zemes mēs neredzam, kā, piemēram, kosmosa kuģu un satelītu atlūzas un detaļas. Zinātnes vārdā NASA un citi dodas kosmosā, taču aiz zinātnes patiesībā slēpjas sava daļa atkritumu kaudzes, par ko gandrīz neviens nevēlas runāt. Protams, mēs nespējam ietekmēt šo procesu tieši, bet vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību šai problēmai. Rotu kolekcija ir veidota ar vēstījumu par to, ka ne tikai pasaules okeāni kļūst arvien pilnāki ar sabiedrības izmantotajiem un atstātajiem atkritumiem, bet arī debesīs ap mūsu zemi lido vairāk kā 500 000 dažādas atlūzu ar kopējo masu, kas līdzinās 1000 Āfrikas ziloņiem. Tā būs ļoti liela nākotnes problēma, kas būtu jārisina ne pārāk tālā perspektīvā, apgūstot kosmosa tāles. 2019.gadā, piedaloties šajā interesantajā projektā, tika radīta rotu kolekcija „Kocmoc” sadarbībā ar Latvijas rotu mākslinieku Valdi Broži, ekskluzīvu rotu un dizaina objektu zīmolu Óde un laboratorijā audzētu dimantu ražotāju "Eco Diamond".

Ōde / Noslēpums
Rotu kolekcija „Noslēpums” ir kā jauns stāsts un piedzīvojums . Miljoniem gadu senā dzintara ceļš turpinās... Nu tas pateicoties mūsdienu tehnoloģijām ir pārtapis jaunā veidolā un rotās iemirdzas kā spožs dimants..
2024 .gadā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisinājās Rotu mākslas biedrības rīkotā izstāde "Skārien-jūtīgs", kurā piedalījās 23 labākie Latvijas rotu mākslinieki. Izstādes ekspozīcijai tika speciāli veidota jauna rotu kolekcija "Noslēpums" sadarbībā ar rotu zīmolu Ōde.